Cała prawda o nauce języka angielskiego

Angielski z piosenek

Bardzo często w amerykańskich filmach obserwuje się scenę sądową, w której pada następujące pytanie poprzedzające zeznania:


„Do you swear to tell the truth, the whole truth and nothing but the truth, so help you God?”


A następnie odpowiedź:

„I do.”


Co tłumaczy się: „Czy przysięgasz mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, tak ci dopomóż Bóg?” „Przysięgam.”


Następnie filmowa postać opowiada swoją wersję wydarzeń w odpowiednio zmodyfikowanej lub zgodnej z rzeczywistością wersji ;)


Opowiem Wam zaraz o książce, która obnaża całą prawdę o nauce języka angielskiego. Wiele osób pyta mnie czasem w jaki sposób szybko i skutecznie nauczyć się tego języka. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama:


„Trzeba się CHCIEĆ nauczyć języka angielskiego”.


Choć dla wielu brzmi to jak banał, po podjęciu kolejnych prób przekonują się, że mam rację.


Spójrzcie na to od tej strony. Jest na pewno mnóstwo rzeczy, które byście chcieli w życiu osiągnąć. Macie taką wewnętrzną potrzebę, żeby coś zrobić, gdzieś pojechać, spełnić jakieś marzenie. Są też jednak takie cele, które nie wyszły od Was, ale z zewnątrz. Np. Wasz szef stwierdził, że musicie zdobyć dyplom magistra, albo rodzic postawił Wam poprzeczkę osiągnięcia określonego poziomu edukacji. Który z tych celów przyjdzie Wam łatwiej? Ten podyktowany przez rodziców czy szefa, czy ten, który WY SAMI sobie wyznaczyliście? Odpowiedź jest chyba prosta :) Wewnętrzna motywacja dodaje siły i energii. Przy motywacji zewnętrznej musimy bardziej powalczyć.


Nasuwa się więc pytanie – jak sprawić,

żebym CHCIAŁ nauczyć się języka angielskiego?


Przede wszystkim musisz znaleźć sens nauki. Niech będzie nim umiejętność porozumiewania się z obcokrajowcami, zdobycie certyfikatu, dalszy rozwój kariery zawodowej lub wyższe poczucie własnej wartości – jakikolwiek wybierzesz powód nauki – będzie on dobry. Ważne, żebyś to Ty go w sobie znalazł!


Po drugie: niech nauka będzie przyjemnością, a nie udręką!


Znam ludzi, którzy podejmują wiele prób nauki języka i ciągle nie odnoszą takich sukcesów, jakie by chcieli. Tłumaczę im wtedy, że nie ma jednej, działającej na wszystkich metody nauki i że najpewniej wybrali dla nich nieodpowiednią. A swoje porażki zmieniają w wymówki. Odsyłam ich wtedy do poniższej książki. Moim zdaniem nie ma na polskim rynku lepszej pozycji w tym temacie.


Znajdź metodę, która na Ciebie działa. Czy to będzie stacjonarny kurs językowy, czy korepetycje z nauczycielem, a może same rozmowy z native speakerem? Wybierz to, co sprawdza się w Twoim przypadku. Możesz spróbować naukę angielskiego z piosenek , możesz próbować wszystkiego, co tylko przyjdzie Ci do głowy.


Zanim to jednak zrobisz – OCEŃ CZY WARTO i czy nie stracisz czasu i pieniędzy na coś, co na Ciebie po prostu nie zadziała. Dowiedz się jakim jesteś typem ucznia i w jaki sposób najskuteczniej będziesz się uczył.


Język angielskiOdpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości znajdziesz w książce Cała prawda o nauce języka angielskiego” Lidii Głowackiej-Michejdy. Jest to niesamowita publikacja – pełna nadziei, odpowiedzi, porad. Obala najczęstszą wymówkę „Nie mam umiejętności językowych, więc NIGDY nie nauczę się angielskiego…”


Książka ta odpowie także na takie wątpliwości:


– Co wpływa na sukces lub porażkę w nauce języka obcego?


– Kiedy warto uczyć się z Native speakerem, a kiedy z polskim nauczycielem?


–  Jak języka obcego uczą się dzieci i czy to prawda, że uczą się szybciej?


– Jak wykorzystać swoją osobowość, doświadczenie, wiek, predyspozycje do nauki języka obcego?


Jak, będąc dorosłym, pracującym człowiekiem, wygospodarować czas na naukę języka angielskiego?


– Jak się zmotywować do nauki? Jak sprawić, żeby się chciało tak, jak się nie chce?


– Jak pokonać nieśmiałość w mówieniu w języku obcym?


– Czym się charakteryzują metody nauki języka angielskiego, takie jak: Metoda Callana czy Metoda SITA, i czy skorzystasz, wybierając którąś z nich?


Oto opinie na temat tej książki:

„W swojej książce Lidia Glowacka-Michejda przedstawia językiem jasnym i precyzyjnym „bariery”, na które napotykają wszyscy uczący się, zarówno początkujący jak i zaawansowani, proponując jednocześnie konkretne strategie ich przezwyciężania: pragmatyczne, proste, skuteczne, oparte na doświadczeniu i dostępne dla każdego wieku i w każdych okolicznościach.” Bolesław B. , dziennikarz


„Książka obala wiele obiegowych opinii, które często wpływają na sposób myślenia ludzi o nauce języków obcych. Polecam wszystkim, którzy posługują się nimi tłumacząc innym, że nie posiadają zdolności językowych.”
Aleksander Wójcik, elektryk


Mogę ze spokojem powiedzieć, że absolutnie nie spodziewacie się tego, czego dowiecie się z tej książki. Nawet ja byłam momentami zaskoczona! Chciałabym widzieć Wasze miny podczas jej czytania, gdyż jestem pewna, że byłby to niepowtarzalny widok ;) Jeśli naukę  języka angielskiego traktujecie poważnie, to macie szansę upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – dotrzeć do mocnej i skutecznej wiedzy o języku angielskim, a także od razu się go zacząć uczyć. Gdy zdecydujecie się na tę publikację, otrzymacie też bowiem 30% zniżki na nasze kursy. Po co odkładać decyzję na później? Intelekt nie lubi czekania :) Kliknij tutaj, aby poczytać więcej o tej książce.


Zobacz także:Dodaj komentarz


UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.