Jak najskuteczniej nauczyć się języka angielskiego?

Angielski rozumienie ze słuchu

Nie ma jednej, skutecznej metody na naukę języka angielskiego. Z przeciwnego założenia wychodzi niestety polski system edukacji, który wszystkich uczniów traktuje i próbuje nauczyć w ten sam sposób. Nie bierze pod uwagę różnic między uczniami, nie bierze pod uwagę ich lęków, osobowości, psychiki, a przede wszystkim tego w jaki sposób najskuteczniej się uczą. Podejmowane są pozytywne próby np. podział klasy na mniejsze grupy językowe, jednak nie rozwiązują one problemu.


Niektórzy lubią na lekcjach rozmawiać po angielsku, innych to przeraża i wolą analizować gramatyczne zagadki. Pozostali podczas takich ćwiczeń się nudzą i męczą i woleliby coś bardziej praktycznego.


Każdy ma też swoje własne tempo nauki.


Niewiele w szkole mówi się o technikach pamięciowych, nie podsuwa się młodym ludziom pomysłów na to, aby sprawdzili jak najskuteczniej się uczą i jakim są typem ucznia. W szkole po prostu nie mówi się o tym JAK SIĘ UCZYĆ i stąd właśnie wynikają problemy wielu osób. Jeśli uczniowie samodzielnie nie znajdą odpowiedzi na te pytania, zniechęcają się szybko zarówno do instytucji, nauczycieli jak i przedmiotów oraz odczuwają niskie poczucie własnej wartości.


Szansa dla zniechęconych


Takie szkolne doświadczenia mogą rzutować na całe życie i negatywnie wpłynąć na podejście do języka angielskiego. Ciągłe wytykanie błędów zniechęca niektórych uczniów do podejmowania dalszych prób. Boją się mówić, boją się upokorzenia, krytyki. Nie dziwię im się – sama doznałam wszystkich tych doświadczeń w szkole i na studiach. Nauka poprzez krytykę to chleb powszedni wielu edukatorów, nieświadomych małych krzywd, które wyrządzają młodym.


Jeśli chodzi o mnie – miałam na szczęście zbyt silną motywację, która nie pozwoliła mi się poddać i doprowadziła mnie do obecnego miejsca. Wyniosłam z lekcji angielskiego w szkole tylko to, co najlepsze, a negatywne momenty oraz moja pasja posłużyły mi jako inspiracja do założenia tej strony. Moją misją jest zarazić do angielskiego zarówno sceptycznych, zniechęconych, a także tych na dobrej drodze :)


Zapraszam osoby w każdym wieku – nie musicie się już wstydzić, że jesteście w grupie z młodszymi ludźmi, co może Was hamować przed uczestnictwem w kursach stacjonarnych. Będziecie pracować w zaciszu własnego pokoju :)


Nauka angielskiegoWykorzystaj internet do nauki języka angielskiego


Dzięki niezwykłemu narzędziu, jakim jest internet każdy może uczyć się angielskiego w sposób, który jest dla niego najskuteczniejszy.


Informacji i stron do nauki jest jednak tak wiele, że nie wiadomo które wybrać. Skoro trafiłeś do mnie, to gratuluję. Moje lekcje są rzetelne, dopracowane i pełne. Z doświadczenia wiem co sprawia uczniom trudności oraz jak je najskuteczniej pokonać.


Zapoznaj się z darmowymi lekcjami na rozumienie ze słuchu, a jeśli chcesz, przejrzyj czy masz ochotę wziąć udział w internetowym kursie na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym mojego autorstwa.


I głowa do góry! :) Tym razem na pewno Ci się uda.


Zobacz także:Dodaj komentarz


UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.