LEKCJA z video: Tina Turner śpiewa trzy najdziwniejsze słówka :)


Witaj serdecznie na kolejnej lekcji. Będzie ona poświęcona tematowi, który dla większości uczących się jest zmorą. Mam na myśli articles, czyli przedimki (a, an, the). Zamierzam na tej lekcji przedstawić podstawowe zasady ich używania. Na początku zachęcam Cię jednak do odsłuchania i zaśpiewania wraz z Tiną Turner jednej z jej kultowych piosenek „Simply the best„. Ma to na celu wprowadzenie Cię w pozytywny nastrój, sprzyjający wchłanianiu wiedzy :) Jeśli możesz – zwróć proszę uwagę czy Tina używa w swojej piosence któregoś z tych przedimków i kiedy.


Słuchamy i śpiewamy!


 

[adsenseyu1]

 

A teraz obejrzyj video o przedimkach, które nagrałam dla wszystkich osób, mających kłopot lub brak informacji na ten temat.Mam nadzieję, że Ci się podobało. Sprawdź proszę czy dobrze mnie zrozumiałeś, rozwiązując ćwiczenie, przygotowane na bazie przekazanej przeze mnie wiedzy.

Wybierz jaki przedimek powinien pojawic się w nawiasie.

 

Język angielski

Podobała Ci się ta lekcja? :)


Ta lekcja jest na poziomie średniozaawansowanym. Jeśli Ci się podobała i jeśli masz ochotę nauczyć się więcej, zapraszam Cię do przejrzenia pełnego kursu mojego autorstwa na poziomie średniozaawansowanym.


Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w nauce języka angielskiego,


Język angielski


 

Zobacz także:7 odpowiedzi na “LEKCJA z video: Tina Turner śpiewa trzy najdziwniejsze słówka :)”

 1. Wiesia pisze:

  Lekcja podobała mi się. Jeśli możesz przysyłaj mi nadal lekcje, ale raczej na poziomie podstawowym, choć muszę, że na poziomie średnioazaawansowanym rwnież trochę skorzystałam. Bardzo dziękuje.

  Pozdrawiam Wiesia

 2. małgosia pisze:

  Dziekuję, właśnie tego potrzebowałam, bo czułam się niepewnie, jesli chodzi o przedimki. Pozdrawiam:)

 3. romuald pisze:

  wczoraj wróciłem z urlopu. Już dziś z rana odsłuchałem Twojej lekcji. Była super!- dostępna, prosta i .. i zrozumiała, a przy tym ta Tina… . Pozdrawiam cieplutko i czekam nadal na nowe lekcje.

 4. d_singe pisze:

  Fajna lekcja muszą jej jeszcze kilka razy posłuchać aby się ułożyło w głowie. Tylko zagadnienia za the są za bardzo okrojone… Powinna Pani zrobić lekcje dla the początkującym i dla średnio- zaawansowanych bo są aż 35 sytuacji z the… więc początkującym nie będzie to aż tak potrzebne jak osobom na wyższych poziomach.
  BTW. Proszę się nie stresować przed kamerą ;-)
  Pozdrawaim .

 5. didie pisze:

  ppięknie wyjaśnione co prawda wiekszosc tego umialem jednak paru ciekawych rzeczy sie dowiedzalem np o opisywaniu osob rzeczy ze wtedy uzywamy the… moj test 100pct score dziekuje

 6. roksia144@onet.pl pisze:

  ta pani bardzo do mnie przemawia :; )) pozdrawiam i dziekuje !

 7. gosc pisze:

  super yol

Dodaj komentarz


UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.