O mnieKilka słów o autorce strony i kursów


Nazywam się Marta Chłodnicka i kocham język angielski. Brzmi to trochę jak wstępne wyznanie na zajęciach AA –  Hi, my name is Marta and I’m an addict ;) (Cześć, jestem Marta i jestem uzależniona). I dobrze! Bo jestem. Nie będę się rozpisywać na swój temat, bo cenię Twój czas. Zresztą i tak poznasz mnie lepiej, gdy tylko będziesz kontynuował czytanie tej strony. Acha, pewnie chcesz wiedzieć jakie mam kwalifikacje, ależ proszę Cię bardzo:
Moje kwalifikacje:


Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


posiadam certyfikat CPE


miłość do języka angielskiego :)


Jak to jest u Ciebie, a jak to było u mnie?


Zapał do języka angielskiego narodził się we mnie wcześnie.  Zaczęło się od … piosenek :) Koniecznie chciałam zrozumieć o czym śpiewają moi ulubieni wokaliści, co chcą mi przekazać. Nie było jeszcze wtedy w Polsce internetu, więc ze słownikiem tłumaczyłam co tylko mogłam. Ze słuchu, bo nie miałam skąd wziąć spisanych tekstów. Metodą prób i błędów doszłam do najskuteczniejszych dla mnie form nauki.


Na lekcjach angielskiego w szkole dochodziłam na przykład do takich  wniosków – lista angielskich słów w słupku do nauczenia na pamięć – ciężkie wyzwanie, prawie nie do pokonania. Ale gdy ułożę sobie z nich zdania i potem historyjkę, to już lepiej. A jak to przeczytam na głos – jeszcze lepiej. Gdy mi ktoś inny to przeczyta – strzał w dziesiątkę!


Okazało, że jestem po prostu słuchowcem. W sensie, sklasyfikowałam jakim jestem typem ucznia, i okazało się, że robiłam wszystko to, co jako słuchowiec powinnam. Ale najpierw przetestowałam na własnej skórze wszelkie sposoby nauki, które przekazali mi różni nauczyciele języka angielskiego, a także takie, które wypracowałam sobie sama, a później przeczytałam, że są to sprawdzone techniki pamięciowe ;)


Dowiedz się, jakim Ty jesteś typem ucznia.


Za co kocham język angielski?

Dzięki znajomości języka angielskiego mogę porozumieć się za granicą, a biorąc pod uwagę fakt, że jest to język międzynarodowy, coraz więcej ludzi wybiera go jako pierwszy język obcy, którego warto się nauczyć


-uwielbiam oglądać filmy w oryginale po angielsku, a także czytać książki w tym języku.


Niezwykłą przyjemnością jest też dla mnie to, że rozumiem teksty angielskich piosenek, więc doceniam nie tylko ich walory melodyjne :) Czasami okazuje się, że ludzie nucą piosenki fonetycznie, nie rozumiejąc ich. Bezcenne są ich zadziwione reakcje, gdy dowiadują się ode mnie co tak naprawdę podśpiewują :)


bardzo się cieszę, gdy mogę pomóc moim bliskim w tłumaczeniu czegoś z j. angielskiego na j.polski i w drugą stronę. Pozytywnie wpływa to na moje poczucie własnej wartości (self-esteem) :)


największą rozkoszą jaką doznaję podczas obcowania z językiem angielskim jest to, że gdy czytam książkę, zapominam, że jest ona po angielsku. Podobnie jest z niektórymi filmami, nagraniami na youtube itd. To przeżycie jest po prostu bezcenne.

Co znajdziesz na darmowych lekcjach?

W moich darmowych lekcjach skupiam się na SŁOWNICTWIE. W lekcjach tych wykorzystuję  piosenki, krótkie nagrania z youtube np. wywiady. Są to tak zwane materiały autentyczne, czyli takie, które nie zostały stworzone z myślą o uczeniu języka angielskiego, a przez native speakerów dla native speakerów. Korzyścią jaka z tego wynika jest to, że będziecie czuli, jakby native speaker mówił do Was bezpośrednio; śpiewał, założywszy, że go całkowicie rozumiecie, opowiadał Wam coś fascynującego, i będzie to wszystko robił NATURALNIE. Wierzcie mi – tak jest skuteczniej i jest z tego większa satysfakcja :)

Czego uczę na profesjonalnych kursach?

Na dwóch kursach – dla uczniów na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym poznasz wszystkie niezbędne zagadnienia gramatyczne, zwroty i słówka. Przygotowane przeze mnie lekcje są urozmaicone poprzez obrazki, nagrania audio, ćwiczenia i słowniczek, co pozytywnie wpływa na ich przyswajanie :)

———————————————————————————————————-


Podziękowania:


W tym miejscu pragnę jeszcze podziękować osobom, bez których kursy te by nie powstały i bez których nie byłyby tak urozmaicone i interesujące:


Dziękuję Agacie Lewandowskiej – za stałe wsparcie, motywację, czujność nad poprawnością językową kursów, liczne poprawki i sugestie, udzielenie głosu do nagrań. Jesteś moim mentorem i wzorem. Bez Ciebie nie byłoby tych kursów!


Dziękuę Agnieszce Kądziołce – za cierpliwość, pomysłowość, zaangażowanie, wiarę we mnie, wspaniałą współpracę i świetne rezultaty. Bez Ciebie nie byłoby tej strony!


Dziękuję Mateuszowi Chłodnickiemu – za cenne uwagi na temat tego co można poprawić, udoskonalić, sprawić, żeby było bardziej przejrzyste i zrozumiałe dla internautów


Dziękuję Marcinowi Kądziołce – za dostrzeganie niedostrzegalnych przeze mnie elementów na stronie, za stałe wsparcie i optymizm :)


Dziękuję Kai Kurczewskiej – za udzielenie głosu do kilku nagrań, wsparcie i wspólne lata spędzone na studiach :)


Dziękuję Michałowi Kraszewskiemu – również za nagranie kilku kwestii, wspólne dialogi, pomoc i wysiedziane razem zajęcia na studiach :)


Dziękuję także Michałowi Ściochowi za inspirację do stworzenia tych kursów.


Thank you Timothy for your recordings and help! Your contribution is priceless.


x

UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.