LEKCJA: Thomas Edison rozwinie Twoje rozumienie ze słuchu


Czy znasz może Thomasa Edisona – tego faceta od żarówki? :)  Jest jedną z postaci, które podziwiam. Let me switch into English. What do I admire him for? The answer is simple. I applaud his stubbornness, perseverance and ambition. Whoever would allow themselves to make 10.000 mistakes before succeeding in creating what they wanted? Not me anyway :)


Thomas Edison
Here is Edison’s most famous quote:


When I have fully decided that a result is worth getting, I go ahead of it and make trial after trial until it comes.


Here are some of his beliefs:


„Nonviolence was key to Edison’s moral views, and when asked to serve as a naval consultant for World War I, he specified he would work only on defensive weapons and later noted, „I am proud of the fact that I never invented weapons to kill.” Edison’s philosophy of nonviolence extended to animals as well, about which he stated: „Nonviolence leads to the highest ethics, which is the goal of all evolution. Until we stop harming all other living beings, we are still savages.” (źródło: wikipedia)”


[adsenseyu1]


Zadanie dla wytrwałych i ambitnych :)


Chcesz być trochę jak Edison? Chcesz się umieć porozumiewać się po angielsku, pomimo, że nie zawsze przychodzi to łatwo? Obejrzyj zatem poniższe video o Edisonie, a następnie rozwiąż ćwiczenia. Będzie to jeden z kroków na Twojej drodze do lingwistycznego sukcesu. O jeden dalej! :) Ćwiczenia, które przygotowałam są podobne do tych, które można znaleźć na testach i egzaminach ze słuchania, czyli moich ulubionych ;) Przede wszystkim jednak – niesamowicie rozwiną Twoją umiejętność rozumienia ze słuchu. Możesz też liczyć na video z angielskimi napisami, a także pełne tłumaczenie tekstu, które dla Ciebie przygotowałam. Ale dostaniesz je dopiero po rozwiązaniu wszystkich ćwiczeń :) Powodzenia! Thumbs up :)


Ćwiczenie 1 z 4


Odsłuchaj poniższe video i odpowiedz na pytania. Tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa.


Choose the correct answer.

 


Przejdź do ćwiczenia 2 z 4.

Zobacz także:Jedna odpowiedź do “LEKCJA: Thomas Edison rozwinie Twoje rozumienie ze słuchu”

  1. frank pisze:

    very useful

Dodaj komentarz


UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.