Motywacja do nauki j.angielskiego


Jest to kontynuacja wpisu o tym dlaczego jedni ludzie uczą się języka angielskiego szybko, a innym przychodzi to z trudnością.O co chodzi z tą motywacją do nauki języka angielskiego? Skąd ją czerpać?


Wyróżnia się dwa główne typy motywacji naszych działań – motywację zewnętrzną, oraz motywację wewnętrzną. Zewnętrzna jest bardzo zdradliwa i słabsza od tej drugiej. Już wyjaśniam o co chodzi. Osoba motywowana zewnętrznie oczekuje uznania i nagród np. w postaci dobrych ocen, publicznej pochwały, czy podwyżki. Dlaczego ten typ motywacji jest zdradliwy? Jeśli uczeń, u którego to dominuje trafi na złego nauczyciela, bardzo szybko straci energię i chęć do dalszej nauki.  Łatwo może zostać stłamszony, a jego poczucie własnej wartości obniżone.


Angielski szybko

Osoba, która jest choć w pewnym stopniu silna wewnętrznie, będzie potrafiła samodzielnie zmotywować się do nauki, bez względu na okoliczności zewnętrzne. Motywacja wewnętrzna jest niezależna od nagród (chyba, że sami sobie je w jakiś sposób zapewnimy), wyraża się ona w dążeniu do celu i podsycaniu ambicji. Dla osoby, u której dominuje ten typ zapału, nauka sama w sobie jest źródłem satysfakcji, ponieważ wiąże się chęcią poznania czegoś nowego, interesującego i przydatnego. Z tego powodu jej pielęgnowanie motywacji WEWNĘTRZNEJ jest jednym z najistotniejszych czynników, warunkujący sukces w uczeniu się.


5 FAKTÓW, dzięki którym łatwiej będzie Ci uczyć się języka angielskiego z przyjemnością

  1. niepowodzenie w nauce języka angielskiego w Polsce jest zjawiskiem powszechnym i nie jest tego winny uczeń, a błędny system

  2. przypomnij sobie swoje największe osiągnięcia. Dobrze napisany sprawdzian, zdany egzamin, pochwały które usłyszałeś / usłyszałaś na swój temat. Skoro udało Ci się już tyle, to dlaczego miałaby Ci się nie udać nauka języka? :)

  3. CHCESZ się nauczyć języka angielskiego, bez względu, czy ktoś tego od Ciebie wymaga, czy nie. Wewnętrznie czujesz, że tego potrzebujesz

  4. jesteś wartościową i inteligentną osobą

  5. angielski otacza Cię ze wszystkich stron, więc łatwo Ci będzie utrwalać to, czego się nauczyłeś


    Mam nadzieję, że trochę pomogłam :) Powodzenia!

Zobacz także:Dodaj komentarz


UWAGA: Gdy zdecydujesz się na jedną z poniższych publikacji, otrzymasz 30% rabatu na nasze kursy.